Bielizna termoaktywna

Damska bielizna termoaktywna

Jak działa bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna jest produkowana ze specjalnych, syntetycznych materiałów, które posiadają zdolności dobrego odprowadzania pary wodnej i potu ze skóry, jednocześnie pozostawiając ją suchą, również przy intensywnym fizycznym wysiłku. Poprzez fakt, że taka bielizna damska odparowuje wilgoć szybciej niż ją absorbuje, pozostaje sama sucha, a także zapewnia suchość naszej skóry, poprzez co przy skórze utrzymuje się cienka warstwa rozgrzanego przez ciało powietrza, a to daje łącznie wrażenie cieplnego komfortu.

Różnice pomiędzy bielizną termoaktywną a bawełnianą:

Termoaktywna bielizna, w przeciwieństwie do bielizny bawełnianej, odprowadza pot z powierzchni skóry i zostawia komfort cieplny, nawet jeśli jest wilgotna. Dlatego więc kupowanie najlepszej kurtki z polaru czy z Gore-texem nie ma zbyt dużo sensu, jeśli nie mamy pod spodem odpowiedniej bielizny. Trzeba pamiętać, że w miejscu wilgotnym ciepło z ciała jest odprowadzane ok. 20 razy szybciej aniżeli w warunkach suchych. Termoaktywna bielizna ma zapobiec takiemu procesowi poprzez odpowiednią konstrukcję materiału i włókien. Pot odprowadzany jest do zewnętrznej warstwy, zapobiegając w ten sposób utracie ciepła w trakcie procesu odparowywania. Istotną różnicą między bawełnianą wilgotną bielizną a tą termoaktywną, jest nieprzyjemne przyklejanie tej pierwszej do ciała, a także wzmożone uczucie zimna. Jest to bezpośrednio związane z właściwościami bawełny, która potrafi pochłonąć dużo wilgoci, ok. 14 razy więcej niż syntetyki, mało zaś odprowadza, co oddziałuje fatalnie na nosząca ją osobę. Pot jest pozostawiony w bawełnianej tkaninie, co powoduje ochłodzenie ciała. Ideałem dla uprawiania sportu jest biustonosz sportowy który spełnia rolę stabilizująca i odprowadzającą pot.

Czy termoaktywna bielizna może przestać działać?

Szybko odpowiadając na to pytanie: „tak, taka bielizna może przestać działać”. Niekoniecznie dosłownie, lecz można bardzo ograniczyć jej działanie, na przykład wskutek prania w złym proszku. Może to spowodować, że materiał przestanie wchłaniać pot lub będzie to robił kilka razy gorzej. Żeby sprawdzić, czy nasz proszek jest właściwy, trzeba opuścić kilka kropel wody na stronę wewnętrzną upranej bielizny.

One thought on “Damska bielizna termoaktywna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *