Pranie bielizny

Jak dbać o bieliznę damską?

Bielizna, to bez wątpienia część naszej garderoby, którą nosimy najczęściej, bo każdego dnia. O ile każda z nas wie, że majtki należy zmieniać codziennie, rzadko która pamięta też o tym, że podobnie należy postąpić wobec staników. Po całym dniu noszenia, nasiąkają one potem, tracą świeżość i mogą stać się źródłem bakterii. Dlatego nie zapominajmy, że je tak samo powinnyśmy często przebierać i prać.  Jednak w związku z tym pojawia się mały problem – w jaki sposób, możemy skutecznie wyczyścić naszą bieliznę, aby nie narazić jej na zniszczenie oraz tym samym służyła nam dłużej? Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy, że zawsze będziemy postępować w 5 krokach. Zawsze można również dopytać się jak dbać o bielizną damską odwiedzając swój ulubiony sklep z bielizną.

Krok 1. Chciałoby się powiedzieć, że najskuteczniejszym sposobem czyszczenia bielizny, bez ryzyka jej zniszczenia jest pranie ręczne. Prawda jest jednak taka, że mało kto może znaleźć na to czas wśród natłoku codziennych obowiązków. Co za tym idzie, pozostaje nam jedyne praktyczne rozwiązanie – jesteśmy zmuszone wyprać naszą bieliznę w pralce. Aby zminimalizować ryzyko zniszczenia bielizny, zawsze wybierajmy program dla delikatnych tkanin. Wolne obroty i niska temperatura nie odkształcą biustonoszy oraz nie podrażnią materiału.

Krok 2. Do prania bielizny używajmy łagodnych proszków i płynów do płukania np. tych, które są przeznaczone do prania dziecięcych ubranek, ponieważ są znacznie delikatniejsze od standardowych detergentów. Tym samym nie zniszczą one materiału, który zachowa swój kolor i wciąż będzie miły w dotyku.

Krok 3. Kolejna kwestia wydaje się oczywista, ale warto o niej przypomnieć – przed każdym praniem nie zapominajmy o sortowaniu kolorów. Podzielmy naszą bieliznę na trzy kategorie kolorystyczne: białą/jasną, czarną i kolorową. Dzięki temu prostemu zabiegowi, uchronimy jasną bieliznę przed szarzeniem, czarną przed wypłowieniem a kolory dłużej zachowają swoją żywą barwę.

Krok 4. Przed praniem biustonoszy, schowajmy je wcześniej do nie za dużych,  bawełnianych woreczków i dopiero później włóżmy do pralki. Dzięki temu nie zniszczą się obijając o bęben pralki. A tym samym zmniejszymy ryzyko, że haftki staników zahaczą się o materiał lub koronki.

Krok 5. Gdy nasza bielizna jest już wyprana, czysta i pachnąca, nie pozostało nam nic innego jak jej wysuszenie. O ile majtki spokojnie możemy tradycyjnie powiesić na sznurku, o tyle biustonosze lepiej suszyć w pozycji poziomej. Rozłóżmy je płasko na suszarce, a dłużej zachowają swój kształt i nie będą się rozciągać.

Dzięki wykorzystaniu tych prostych rad, przy każdym praniu, będziemy mogły dłużej cieszyć się piękną bielizną. Zachowa ona swój pierwotny kształt a materiał ładny wygląd. Każda z nas będzie wyglądać i czuć się pięknie, na czym na pewno zależy niejednej z pań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *